ÜNİVERSİTEYE HAZIRLIK

NM Dershanelerinden Bilinç Koleji’ne dönüşen eğitim kurumumuz, akademik başarıyı artırma, öğrencilerini bir üst eğitime hazırlama konusunda deneyimli kadrosu ile özenli; dört yıla yayılan bir üniversite sınavlarına hazırlık çalışması yürütmektedir.

Mesleki eğitimin yanında üniversiteye hazırlık çalışması yapan kurumumuz, her yılı ayrı ayrı planlamıştır.

9. sınıfta öğrencinin geçmişe yönelik eksiklerini tamamlama, ders çalışma alışkanlığı kazandırma, hedef oluşturma, kendini tanıma gibi rehberlik çalışmaları yapılmaktadır. Bunun yanında müfredatta uygun, yeni nesil (TYT- AYT) soruların çözüldüğü test çözme saatleri düzenlenmiştir. Aynı zamanda öğrencinin seçmeli dersleri, üniversite sınavına hazırlık çalışmalarını destekleyecek şekilde belirlenmektedir.

10. sınıfta meslek derslerinin yanında öğrencilerimize hafta sonu üniversiteye hazırlık kursu verilmektedir. Ayrıca ilgili derslerimizin öğretmenleri, ölçme değerlendirme çalışmalarını (yazılı, proje, performans) üniversiteye hazırlık çalışmalarını destekleyecek şekilde planlamaktadır.

11. sınıfta öğrencilerimizin meslek dersleri artıp kültür dersleri azaldığından, üniversite sınavlarında yarışlarını sürdürebilmeleri için seçmeli derslerin tamamında dershane programı uygulanmakta, aynı zaman da hafta sonu dershane programı ile desteklemektedir.

12. Sınıfta öğrencilerimizin yoğun staj programının yanında düzenli deneme sınavı yaparak , her sınav sonrası koçluk sistemi uygulaması ile sınav analizi ve sınav ve çalışma taktikleri geliştirme çalışmaları yapılmaktadır.

Her düzeyde öğrencilerimizin Üniversite sınavına hazırlık çalışmaları bireysel farklılıkları ve bireysel hedefleri dikkate alınılarak çalışma programı hazırlama ve çeşitli üniversitelerden uzman kişiler çağrılarak motivasyon çalışmaları yapılmaktadır.

ETKİNLİKLER

Bilinç Koleji Sağlık Lisemizin Amasra Gezisi ...
Prof. Dr Füsun Terzioğlu’nu Okulumuzda Ağırladık Atılım Üniversitesi Sağlık Bilimleri Fakültesi Dekanı Prof. Dr Füsun TERZİOĞLU’nu okulumuzda ağırladık....
Lösev Çiftliğini Ziyaret Ettik 25 Aralık 2018 tarihinde 11. Sınıf öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizle birlikte merkezi Ankara’da bulunan “Lösev Çiftliği”ni ziyaret ettik. Binlerce çocuğumuzun yaşadıkları zor...
MTA Gezisi Okul gezi gözlem ekibi olarak 9. sınıflarımız ile birlikte başkentimizde bulunan Maden Tetkik Arama Genel Müdürlüğü’ne 12 Aralık Çarşamba günü gezi düzenledik. Amacımız: “Başke...
call-me